Создадете блог само со вашите прсти

Полиблог ви помага лесно да креирате повеќејазичен блог и да го развиете вашиот бизнис со маркетинг на содржина.

Зошто да користите полиблог?

1. Брз и лесен

Брзината и ефикасноста се важни за секој бизнис. Ние го разбираме тоа и затоа изградивме платформа која го забрзува целиот ваш процес на маркетинг на содржина.

2. Преведете ја вашата содржина лесно

Насочете ја секоја земја и кој било јазик и развијте го вашиот бизнис на меѓународно ниво. Користејќи го нашиот сопствен систем за управување со содржина, можете лесно да управувате со вашиот повеќејазичен блог под една контролна табла.

3. Минималистички дизајн

Ние веруваме во едноставноста. Затоа ќе го направиме вашиот блог чист и едноставен во дизајнот. Еве пример за тоа како ќе изгледа вашиот блог кога ќе го изградите со Polyblog.

4. Оптимизирано оптимизација

SEO е камен-темелник на сите ваши напори за маркетинг на содржина. Добивањето органски сообраќај за пребарување од Google е од клучно значење за секој блог. Затоа потрошивме многу ресурси за да го направиме вашиот блог пријателски за оптимизација.

5. Целосно управуван хостинг

Нема потреба да се занимавате со главоболката при управувањето со вашите сервери. Обезбедуваме супер-брз и сигурен веб хостинг.

man-writing-blog-on-computer

Неколку интересни факти за маркетинг на содржина

77 проценти од луѓето редовно читаат блогови на интернет

67 проценти од блогерите кои објавуваат секојдневно велат дека се успешни

61 процент од онлајн корисниците во САД купиле нешто откако прочитале блог

Како да започнете

user-signing-up-in-polyblog

1. Регистрирајте се и поставете

Регистрирајте се со Polyblog и интегрирајте го Polyblog со вашата веб-страница. Треба да ја внесете вашата адреса за е-пошта и доменот на веб-страницата.

user-writing-blog-content

2. Додадете статии

Откако вашите написи се подготвени, можете да ги додадете на вашиот блог користејќи ја контролната табла на Polyblog. Откако ќе ги објавите, вашата содржина ќе оди во живо на вашиот блог.

graphs-to-show-seo-growth

3. Следете го вашиот раст на оптимизација на вашата конзола за пребарување

Ние ќе се грижиме за техничко оптимизација за вас. Автоматски ќе генерираме карти на сајтови и ќе ги поставиме на вашата конзола за пребарување на Google. Сè што треба да направите е да го следите вашиот раст на Google Search Console.

Најчесто поставувани прашања

Може ли да користам сопствен домен?

Да, можете да користите сопствен домен со сите наши планови. Ќе треба само да го поставите вашиот домен со нашиот систем.

Која е разликата помеѓу Polyblog и другите системи за управување со содржина?

Полиблог е специјално дизајниран за повеќејазично управување со содржини. Има многу придобивки од повеќејазичниот маркетинг со содржина, но обично е тешко да се имплементира. Полиблог го прави многу лесно управувањето и промовирањето на повеќејазичен блог.

Дали треба да го оптимизирам мојот блог за брзината на страницата и другите технички фактори за оптимизација?

Воопшто не, Polyblog е веќе оптимизиран за сите витални технички фактори за оптимизација како што се брзината на страницата, структурата на врската, картата на сајтот, мета-таговите и многу повеќе.

За кого е Полиблог?

Polyblog е специјално дизајниран за стартапи кои сакаат брз и одговорен блог за нивното започнување со маркетинг патување со содржина.

Дали треба да инсталирам приклучоци и теми?

Polyblog веќе доаѓа со чиста, одговорна тема и сите функции што ќе ви требаат се претходно инсталирани. На овој начин можете веднаш да започнете со вашиот блог и јасно да се фокусирате на објавување висококвалитетна содржина без да се грижите премногу за техничките прашања.

Можете ли да ми покажете пример на блог направен со Polyblog?

Секако, проверете го блогот на еден од нашите врвни клиенти: https://www.waiterio.com/blog